Efektowne 3 punkty. SOC 3:0 GIJ

Real Sociedad pokonał Sporting Gijon 3:0 i odniósł swoje pierwsze ligowe zwycięstwo.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. Falowe ataki i mizerne kontrataki gości.4 minuta strzał Veli w środek bramki z ostrego kąta.12 min strzał Veli w słupek. Wreszcie w 16 minucie po ładnej akcji piłkę przed polem karnym otrzymał Canales i ,,wypuścił" Agirretxe ten sam na sam , płaskim strzałem pokonał bramkarza gości.7 minut po zdobytej bramce było już 2:0. Canales klepnął z Agirretxe i ten pierwszy z ostrego konta uderzył pod poprzeczkę.Pod koniec pierwszej połowy fenomenalnie strzał Omara obronił Joerdren.

Druga połowa to rozgrywanie Realu i wysoki pressing Gijonu. Po niezłej kontrze Vela strzela na bramkę Ivana Cuellara ale ten zbił piłkę na rzut rożny. Po tym stałym fragmencie było już 3:0. Główkę Agirretxe wybił przed siebie Cuellar a ta przypadkowo odbiła się od nóg jednego z obrońców. W 78 minucie po faulu na Veli karnego nie wykorzystał Xabi Prieto ale to i tak bez znaczenia.

Jedyna zła wiadomość po tym meczu to kontuzja Mikela Gonzaleza o której poinformujemy w najbliższym czasie.

Ten mecz pokazał siłę a przede wszystkim potencjał naszej drużyny.

Następny mecz po przerwie na reprezentacje : 13 wrzesień , Betis Real S , 20:30